Knihy pre Vás Darujte nám knihy Podporte nás Aktuality Kontakt

Prievidza je sčítaným mestom

Prievidžania naštartovali preteky v čítaní
Verejná knižnica v Prievidzi dokázala, že Prievidžania sú sčítaným mestom. Za sedem mesiacov si v rámci projektu Knižnica na korze odniesli domov 1 804 knižiek. Priaznivé čísla prekvapili aj autorov celého projektu.

Červená telefónna búdka anglického štýlu sa prvý raz objavila v prievidzskom nákupnom centre KORZO 1. júna 2016. Knižnica na korze sa od prvého dňa stala vyhľadávanou atrakciou.

„Ohlasy na verejnú knižnici sú veľmi pozitívne. Kladne ju hodnotia tí, ktorí chcú darovať knižky, ktoré už nečítajú, ale vďační sú aj tí, ktorí si knižky zoberú. O tom koniec koncov hovoria nielen slová, ale aj fakty. Od spustenia projektu 1. júna 2016 do 31. decembra 2016 si ľudia zobrali 1 804 kníh na čítanie a Knižnicu na korze podporili finančnou sumou 429,07 €. Prievidžania nám zároveň darovali viac ako 4 000 kníh, ktoré už nečítajú a poslúžia novým čitateľom.“ hovorí predseda združenia Spolu sme Prievidza Michal Dobiaš.

Za niekoľko mesiacov existenciu Knižnice na korze podporilo množstvo vydavateľstiev a navštívili aj zaujímavé osobnosti, napríklad režisér Jozef Slovák, či Petra Nagyová – Džerengová, ktorí tiež venovali projektu svoje diela.

„Sme radi, že sme pre takýto projekt mohli vytvoriť adekvátny priestor a poteší nás, ak si Prievidžania novú knižnicu obľúbia a nájdu v nej veľa zaujímavých titulov,“ dodala na margo knižnice Katarína Koreňová, riaditeľka OC Korzo.

„Veľmi nás teší záujem Prievidžanov podarovať knihy ktoré nečítajú. Počty kníh svedčia o obrovskom úspechu celého projektu a preto by sme ho chceli v najbližších mesiacoch ešte rozšíriť a pripraviť niekoľko prekvapení,“ uzatvoril Michal Dobiaš.

Cieľom je, aby Prievidza bola mestom dobrých kníh, obyvatelia vždy vedeli, kde nájdu skvelý príbeh a popreli tak fámu, že v súčasnosti sa číta menej ako v minulosti.

Ľudia môžu projekt verejnej knižnice podporiť nielen finančne, priamo v telefónnej búdke, ale aj knihami, ktoré by chceli posunúť ďalej. Telefónna búdka však neslúži na odkladanie a odovzdávanie kníh. Každý kto chce odovzdať knihy, môže tak urobiť v Informačnom centre mladých v Prievidzi, alebo kontaktovať manažéra projektu na čísle 0918 720 700.